„JABŁKA ZE SNU” – BOŻENY CIUPY-KREWSKIEJ

 

W sobotnie popołudnie  4. maja br. w Namysłowskim Ośrodku Kultury miało miejsce spotkanie z cyklu „Wena i przyjaciele”, zatytułowane tym razem „Jabłka ze snu”.  W swojej istocie był to wieczór autorski młodej namysłowskiej poetki Bożeny Ciupy-Krewskiej, której wierszom wspaniałą oprawę stworzyły obrazy wenianki Andrzeliki Jazłowieckiej oraz koncert młodych, wokalnie i muzycznie utalentowanych artystów z  Wrocławia – Hani Sosnowskiej i Marcina Kowalskiego. Wiersze czytała ich autorka, wspierana nie tylko przez przybyłą w tym celu z Choruli Anastazję Wandrowską, ale również przez przyjaciół z „Weny” – Ewę Kacę, Grzegorza Kalinowskiego, Marikę Kołakowską i Ulę Szuster.  

Swój wiersz odczytał poeta z Kępna, Krzysztof Rębowski, dedykując go głównej bohaterce wieczoru. Sympatyczny duet z Wrocławia wykonał na bis dwa wiersze Bożeny w swojej (muzyczno-wokalnej) interpretacji, co wzbudziło duże zainteresowanie widowni, która dała temu wyraz należnymi brawami.

Skoro o widowni słowa… Z dużą satysfakcją odnotowuję obecność wieloletnich, niezawodnych przyjaciół KMT Wena, którzy jak widać bardzo kochają poezję i jej twórców.

 

Dla zainteresowanych podaję linki do nagrań z koncertu Hani i Marcina:

Część 1.:             http://youtu.be/iWTHOxM5QlI

Część 2.:             http://youtu.be/JbBRkcnS95I

Utwory na bis:     http://youtu.be/zxutNKrTz2U

 

Kazimierz Jakubowski