LUDZIE WOLNOŚCI ZIEMI NAMYSŁOWSKIEJ

 

Pod takim tytułem Towarzystwo Przyjaciół Namysłowa i Ziemi Namysłowskiej oraz Stowarzyszenie Ponad Podziałami zorganizowali uroczystą Galę wpisującą się w obchody 25. rocznicy  zapoczątkowania w Polsce procesu transformacji ustrojowej. Uroczystość odbyła się 9 listopada 2014 roku o godz. 17. 00. w Dworku Różanym przy ul. Oławskiej w Namysłowie. Zostałem zaproszony do uczestniczenia w tym wydarzeniu – nie ukrywam, że sprawiło mi to dużą satysfakcję. Wydarzenie zamierzałem udokumentować zdjęciami, ale aparat fotograficzny zbiesił się z niewiadomego powodu i odmówił posłuszeństwa, a to co mam z „komórki” jest bardzo kiepskie technicznie (ale jest i musi takie na razie wystarczyć).

Galę bez wątpienia uświetnił koncert poświęcony twórczości Jacka Kaczmarskiego w wykonaniu zespołu Triada Poetica (Szymon Podwin – gitara, Michał Mańka - śpiew, gitara). Miłośnikom Twórczości Jacka Kaczmarskiego polecam szczególnej uwadze ten duet, mają bowiem szeroki repertuar w który znajdują się piosenki i wiersze Jacka, przy czym sporo utworów jest raczej mało znanych. Ja wybrałem moje ulubione Epitafium dla Włodzimierza Wysockiego:

 http://www.youtube.com/watch?v=ElrHmU1Q6zQ

 

Zaproponowałem zebranym utworzenie archiwum materiałów z okresu wspomnianej transformacji ustrojowej (np. „S-Namysłowiana”) w którym jakaś znająca się na rzeczy osoba lub instytucja gromadziłaby wszelkie dokumenty i czasopisma dotyczące Namysłowa i Ziemi Namysłowskiej. Sam chętnie przekazałbym sporo – dopóki jeszcze mam co przekazać, bowiem w miarę upływu lat  ilość materiałów „dziwnie” maleje. A szkoda.

 

Ciekawe, czy pomysł kogoś zainteresuje?

 

KaJ