MAŁGORZATA PASZNICKA mieszka w Wołczynie. Jest naszym zdaniem jedną z najlepszych polskich śpiewaczek poetyckich. Wielokrotnie zdobywała nagrody na festiwalach, pracowała ze słynnym Teatrem Buffo. Wykonuje zaaranżowane na piosenki wiersze poetów współczesnych - Lidii Ireny Węglarz, Lesława Urbanka, czy poetów spod znaku Weny - Ewy Kacy, Gabrieli Byrki i Tomasza Piaseckiego. Od wielu lat ubarwia swoją grą i śpiewaniem poetyckie imprezy Weny.

 

MARIUSZ BUCZEK – świetny gitarzysta i wokalista, współpracujący z Wołczyńskim Ośrodkiem Kultury i od wielu lat tworzący znakomity wokalno-instrumentalny  tandem z Małgosią Pasznicką. Razem z nią występuje podczas imprez organizowanych przez Wenę.

 

 

15 lat istnienia „Weny"  to sporo czasu. Serdecznie gratulujemy wszystkim, którzy tworzą to niezwykłe grono oraz tym, którzy otaczają opieką wszystkich młodych twórców. Niech rodzą się w Was nowe myśli i słowa do wyrażania siebie i świata. Niech nie brakuje Wam Twórczej weny do tworzenia poezji i prozy. Życzymy kolejnych sukcesów literackich, wspaniałych spotkań z poezją, oraz życzliwych przyjaciół klubu. Bardzo ciepło dziękujemy za możliwość bycia z Wami i dzielenia się naszą muzyką i śpiewem w czasie wielu spotkań przez wszystkie lata istnienia klubu „Wena".

(Kilka słów do Opiekuna KMT: Dzięki Twojej pracy i zaangażowaniu młodzi ludzie odkrywają siebie, odkrywają świat i jesteśmy pewni, że czynią go piękniejszym.)

Z jubileuszowymi pozdrowieniami przyjaciele z Wołczyna
Małgorzata Pasznicka i Mariusz Buczek”