OCENA PRAC NADESŁANYCH NA VII WOJEWÓDZKI KONKURS
„ANEKS TWÓRCZOŚCI ARTYSTYCZNEJ - NAMYSŁÓW 2014”


Organizatorem tegorocznej edycji konkursu jest Namysłowski Ośrodek Kultury. W bieżącym roku do konkursu przystąpiło 138 autorów, którzy zgłosili ogółem 334 prace. Jury w składzie: Kazimierz Antoni Drapiewski, Krzysztof Norbert Wolf, Marek Kosakiewicz, Kazimierz Jakubowski, Teresa Hruby i Bartłomiej Stawiarski oceniło wszystkie zgłoszone prace w sposób następujący:



1. GRAFIKA I RYSUNEK (14 AUTORÓW – 32 PRACE)

I miejsce - Justyna Burkiewicz (Justyna) Namysłów
II miejsce - Katarzyna Adach (Stokrotka) Wrocław
III miejsce - Marcin Barański (Sorg) Wilków

Dyplomy za uczestnictwo otrzymali:
Natalia Mularczyk (Natalia) Wierzbica Górna
Izabela Bończuk (Iza) Głuszyna
Marta Dziedzic (MZK) Krasawice
Maria Słaby (Jesień) Wrocław
Marta Markowicz (Marzycielka) Golędzinów
Wiktoria Wronka (Wiki.W) Woskownice Górne
Natalia Środoń (Tadashi) Namysłów
Majka Huk (Jamajka) Objazda
Justyna Tamborska (Justa) Namysłów
Weronika Leszczyk (Wera) Siemysłów
Wojciech Krzesaj (Wokaj) Namysłów

2. MALARSTWO (33 TWÓRCÓW – 92 PRACE)

I miejsce - Jerzy Kamiński (Jerzy) Opole
II miejsce - Mieczysław Remski (Mieszko) Wrocław
III miejsce - Maria Kunecka (Maszka) Wrocław

Dyplomy za uczestnictwo otrzymali:
Izabella Drąg (Iza) Namysłów
Maria Słaby (Jesień) Wrocław
Maria Caban (Aquarius) Murów
Alicja Czarnuszka (Kwiatek) Szczecin
Jan Gruszka (Jan) Opole
Alicja Danuta Okularczyk (Alicja) Namysłów
Wiktoria Wronka (Wiki) Woskownice Górne
Romana Kaczmarek-Kosińska (Kosińska) Szczecin
Krzysztof Chuchro (Chris) Smarchowice Małe
Jan Tumas (Brzoza) Opole
Wanda Taczalska (Kwiat) Kędzierzyn Koźle
Barbara Młynarczyk (BMArt) Wrocław
Sabina Jakubowska (Sabi) Ząbkowice Śląskie
Stanisław Rogalski (Stach) Głuchołazy
Renata Więcław (Jarena) Wrocław
Urszula Rychlińska (Urszula R.) Szczecin
Katarzyna Adach (Stokrotka) Wrocław
Bożena Milewska (Ukiyo-e) Wrocław
Marta Myślińska (M. Myślińska) Gręboszów
Renata Sobczak (Portret) Oleśnica
Kamil Klucowicz (Kamil) Namysłów
Marta Markowicz (Marzycielka) Golędzinów
Elżbieta Nguyen Van (Ela Vong) Jaszów
Marcin Barański (Sorg) Wilków
Nicolla Czuczwara (Nikosia) Namysłów
Ewa Jednoróg (POYEL) Długołęka
Danuta Siemaszko (Myślą Malowana) Kępno
Aleksandra Ciunek (Alex) Namysłów
Stanisława Pilarz (Sasanka) Dąbrowa Namysłowska
Jadwiga Zając (Jadzia 2) Bystrzyca Kłodzka

3. FOTOGRAFIA (15 TWÓRCÓW - 44 PRACE)

I miejsce - Sylwester Kocot (Lars) Namysłów
II miejsce - Grzegorz Jaśnikowski (Jasnik) Brzozowiec
III miejsce - Dawid Szałaj (Bozia) Namysłów

Dyplomy za uczestnictwo otrzymali:
Kacper Lubojański (Pyra) Oleśnica
Mateusz Wierzbowy (M.W.) Namysłów
Aniela Wojtasek (Busik) Chróścice
Roberta Leszczyńska (Bercika) Domaszowice
Artur Musiał (Czarny) Namysłów
Julia Kosikowska (Julek) Nowe Smarchowice
Irena Gerlach (Ira) Oleśnica
Ewa Adamska (Nata) Namysłów
Bartosz Bogacz (Bajo) Główna
Damian Smyrda (Kosma) Kluczbork
Diter Franciszek Wojtasek (Liść Dębu) Chrościce
Jarosław Szymczak (Yardo) Namysłów

4. RĘKODZIEŁO ARTYSTYCZNE (22 TWÓRCÓW – 53 PRACE)

I miejsce - Renata Sobczak (Kontrast) Oleśnica
II miejsce - Andrzej Klik (Nico) Gliwice
III miejsce - Stanisław Piworun (Stanisław) Racibórz

Dyplomy za uczestnictwo otrzymali:
Jolanta Cieślak (Gazetlov) Dzierżoniów
Wiesława Dubiel (Wi-Wo) Wrocław
Marianna Marszałek (Promyk) Kamienna
Krystyna Jaros (Promyk) Kamienna
Janina Walczyszyn (Promyk) Kamienna
Iwona Gargula (Iwona) Brzeg
Helena Krawczyk (Margo) Dzierżoniów
Emilia Juszczak (Promyczek) Pieszyce
Beata Niwa (Betina) Syców
Bogusława Lazar (Aniołek) Ustroń
Teresa Sobota (Kwiatek) Olszowa
Aleksandra Mizgała (Zza ściany) Chrząstowa Mała
Anna Raźnikiewicz (Crazy) Wrocław
Iwona Przybysz (AIP) Wrocław
Katarzyna Rygleska-Szyszka (Krys) Wrocław
Renata Zagajczyk-Kociemska (Brzoza) Wrocław
Piotr Nowicki (Nord) Głuchołazy
Dominik Fabian (Domin) Bukowa Śląska
Maria Maruszak (Mak) Opole

5. HAFT, KORONKARSTWO (13 TWÓRCÓW – 28 PRAC)

I miejsce - Bożena Kędzior (Arabeska) Wrocław
II miejsce - Danuta Dul (Dana) Uciechów
III miejsce - Antonina Maciątek (Tosia) Piława Dolna

Dyplomy za uczestnictwo otrzymali:
Maria Gubała (Promyk) Kamienna
Janina Sołtysiak (Róża) Długołęka
Grzegorz Kalinowski (Greg) Rychnów
Elżbieta Struzik (Kruszynka) Dzierżoniów
Helena Krawczyk (Margo) Dzierżoniów
Joanna Tomalik (Joanna) Dzierżoniów
Stanisława Łomnicka (Igiełka) Siechnice
Katarzyna Kownacka (Lew) Surowina
Danuta Wiszniewska (Danusia) Namysłów
Teofilia Kania (Tasza) Namysłów

6. POEZJA I PROZA (26 OSOBY – 85 UTWORY)

I miejsce - Barbara Iwanowska (BIWA) Wrocław
II miejsce - Ewa Kaca (Trio) Namysłów
III miejsce e.a. - Marta Markowicz (Marzycielka) Golędzinów
III miejsce e.a. - Mirosław Kurowski (Wielowymiar) Namysłów

Dyplomy za uczestnictwo otrzymali:
Marek Jędras (Bezimienny) Namysłów
Aleksandra Zizgała (Zza ściany)
Julia Rogala (Julunis14) Oborniki
Weronika Nowak (Niki.P) Ligota
Kinga Matyja (Ki) Pawłów Trzebnicki
Maria Miszewska (Mairam) Gryfino
Andrzej Wawrzyniak (Andrzej) Mroczeń
Kamil Walczak (Kamil) Namysłów
Aniela Orlikowska (Sara) Ziemiełowice
Sandra Prociak (Black Cherry) Smarchowice Wielkie
Emilia Juszczak (Promyczek) Pieszyce
Elżbieta Żłobicka (Belka) Opole
Leokadia Bajrakowska (Sara) Długołęka
Halina Kowanacka (W.M.M.P) Brzeg
Marcin Bedlicki (Leopardi) Katowice
Wiesława Buczulińska (Birdo) Szczecin
Emilia Święcicka (Kaczeńce) Łódź
Anna Mrózek (Amk) Namysłów
Stanisława Pilarz (Sasanka) Dąbrowa Namysłowska
Lech Kazimierz Idzior (Krak) Kluczbork
Danuta Siemaszko (Myślą Malowana) Wrocław
Ewa Jednoróg (Poyel) Długołęka

Łącznie w konkursie przyznano:

19 nagród, w tym: 6 za I miejsce, 6 za miejsce II i 7 za miejsce III.

Wręczenia nagród laureatom dokonano w Namysłowskim Ośrodku Kultury 18 maja 2014 roku, podczas uroczystości dedykowanej Animatorom i Działaczom Kultury – nagrody wręczali przedstawiciele gminnego samorządu, w osobach wiceburmistrza Andrzeja Galli i przewodniczącego Rady Miejskiej – Jarosława Iwanyszczuka. Obecny był również i wręczył fundowaną przez siebie nagrodę, starosta powiatu namysłowskiego - Julian Kruszyński.
W programie artystycznym wystąpili: Patryk Dybka, duet Zdzisław Troska – Ryszard Radomiński oraz Namysłowska Kapela Podwórkowa „Bęc wuja w czoło”.

Organizatorzy tegorocznej edycji konkursu serdecznie gratulują sukcesów laureatom, zaś wszystkich Twórców zapraszają do udziału w konkursie przyszłorocznym

 

Link do albumu ze zdjęciami: http://www.webalbumy.nok-namyslow.pl/ata-2014-foto/

Relacja filmowa (klip): https://www.youtube.com/watch?v=bCZQelaTRWk