PRZYCHODZIMY... ODCHODZIMY?

 

Pod takim tytułem odbył się 8. listopada 2014, w opolskiej Katedrze pw. Podwyższenia Krzyża Świętego poetycki program dedykowany pamięci opolskich twórców (i naszych najbliższych) - scenariusz i realizacja Marka Krassowskiego. Obok poetów czytających swoje wiersze wystąpił chór Cantores Opolienses „Legenda". Do przeczytania swoich wierszy zaproszono min. także dwoje namysłowian - Ewę Kacę i Kazimierza Jakubowskiego (czyli mnie). Towarzyszył nam, w charakterze kierowcy, a być może i bodyguarda, Wenianin Mirosław Kurowski. Wizytę w Opolu zakończyliśmy kilkoma łykami wspanialej, cudownie aromatycznej kawy.

 

 

Od organizatorów opolskiej imprezy otrzymaliśmy takie podziękowanie:

 

Szanowny Panie Kazimierzu,
Dziękujemy
za uświetnienie wierszami poetyckiego wspomnienia o naszych zmarłych koleżankach i kolegach, twórcach opolskiej kultury, a także o naszych najbliższych, którzy odeszli.
Pozostajemy w nadziei, że kolejne spotkania poetycko-muzyczne, nie tylko z okazji Święta Zmarłych, będą obfitować w poezję Państwa autorstwa.
Najbliższe plany:
1. Popołudnie z kolędami i słowem – styczeń 2015 r.;
2. Walentynki
u Maryi i Wojciecha – 14 luty 2015 r. – Kościół „Na Górce” w Opolu;
3. Męka Pańska według XVIII-wiecznej Drogi Krzyżowej – kwiecień 2015 r.
4. 50-lecie kapłaństwa – maj lub czerwiec 2015 r. – katedra.
Jeżeli macie Państwo nowe, lub starsze wiersze, związane z tematyką powyższych spektakli, to proszę nadsyłać na adres e-mailowy lub pocztą na adres:
Marek
Krassowski, 45-340 Opole, ul. Jakuba Kani 12/4.
Łączymy serdeczne pozdrowienia.
Marek Krassowski
Prezes Klubu Związków Twórczych w Opolu
Elżbieta Gajek
Prezes Stowarzyszenia Galeria A-kwadrat w Opolu
Opole, dn. 12 listopada 2014 r.

 

KaJ