WENA, JEJ PRZYJACIELE, SYMPATYCY – I PROMOCJE

 

Namysłowski Ośrodek Kultury był 8 lutego 2013 roku miejscem uroczystości promującej dwie kolejne książkowe edycje spod znaku KMT Wena: „Córka niepokornego czasu” (Małgorzaty Gaś) i „Ile w mym świecie prawdy” (Kazimierza Jakubowskiego”). Spotkanie utrzymane było w stylu „Wena i Przyjaciele” i zgromadziło liczną grupę mieszkańców Namysłowa (przedstawicieli władz, znanych namysłowskich twórców, sympatyków i oczywiście Przyjaciół Weny”). 

Swoimi balladami uroczystość uświetnili Małgorzata Pasznicka i Mariusz Buczek z Wołczyna, Stanisław Młynarski z Głogówka i Bartek Mikluszka z Wrocławia. Muzycznie i wokalnie dedykujących osób było więcej, że  wspomnę Małgorzatę Jaźwę, z istniejącego przy Namysłowskim Ośrodku Kultury Studia Piosenki (prowadzonego przez Ryszarda Radomińskiego) oraz Sandrę Pankiewicz i Ulę Szuster (obie z KMT Wena). Całość dopełniały strofy wierszy przyniesionych w darze przede wszystkim przez członków KMT. Promocyjną imprezę w pełni uznać należy za bardzo udaną, co potwierdzają uczestnicy spotkania:

Teresa Hruby (kierowniczka Biblioteki Publicznej): Gratuluję pięknego wieczoru i promocji oraz znakomitych gości!

Staszek Młynarski (głogówecki bard rodem z Namysłowa): No i o to chodzi! Bardzo mi się podobało. I tak trzymać. Dzięki.

Mirosław Kurowski (Wenianin): To był piękny mój wieczór, dzięki Panu i Pani Gaś. Szczęść Wam Boże i Darz Wam Bór!

Małgorzata Pasznicka (współpracująca z Weną pieśniarka z Wołczyna): To był bardzo miły wieczór dla mnie i dla Mariusza. Cieszymy się, że mogliśmy  uczestniczyć w Waszej uroczystości. Dobrze, że są na ziemi tacy ludzie, takie wieczory, takie oazy, w których można zaczerpnąć tego co nieuchwytne w zagonionej codzienności, zatrzymać się, posłuchać bez pośpiechu i hałasu wierszy, muzyki, zaśpiewać tak jak my i inni o tym co ważne. Ale ważna jest też Wasza twórczość, to co słyszycie w sobie i przelewacie na papier. Do książki będę często wracać. Gratuluję serdecznie  - wszystko się udało, obecność tylu osób świadczy o tym, że masz dla kogo tworzyć. Miło było! Pozdrawiam cieplutko i życzę kolejnych pięknych spotkań wokół poezji, prozy, muzyki.... sztuki.

 

Ośmielam się przypomnieć, że w najbliższy czwartek (14 lutego) o godzinie 18.00 w Sali Namysłowskiego Ośrodka Kultury odbędzie się Walentynowy koncert. Akcentem dominującym będą utwory kameralne wykonywane przez Hanię Sosnowską i Marcina Kowalskiego (oboje z Wrocławia). Własne wiersze będą recytować Bożena Ciupa-Krewska, znany z pięknych wierszy o miłości i równie pięknej recytacji Robert Baranowski z Warszawy oraz opiekun Weny. Zapraszam wszystkich miłośników poezji (zwłaszcza utworów o tematyce miłosnej), Przyjaciół i sympatyków Weny.

 

Kazimierz Jakubowski